Levé pozadí

Vítejte, Host
Uživatelské Jméno Heslo: Pamatovat si mne

17.09.2015 1815Z-2015Z - Zkouška APC part 2
(1 prohlíží) (1) Host
  • Strana:
  • 1

17.09.2015 1815Z-2015Z - Zkouška APC part 2

  • Michal Vorel
  • OFFLINE
  • CZ-ADIR , IVAO-SA3, NPO, Network Supervisor
18 Zář 2015 12:26
Zkoušený: Jan Koranda

Druhá část APC zkoušky vykonána na stanovišti LKTB_APP

Zkouška trvala 2h00m, bylo zaznamenáno 22 pohybů během celé zkoušky.

Co se zkoušenému povedlo ?
- Udržet minima rozstupu pro veškerý provoz.
- Používat správnou frazeologii v průběhu celé zkoušky.


Co se zkoušenému nepovedlo ?
- VFR odlet z letiště Kunovice, spouštění letadla kategorie L. Nevhodná navigační pomoc VFR letadlu (omezení max.2000AMSL v prostoru s překážkami okolo 1800ft), pseudovektorování VFR letu tam, kde bylo vhodné jiné řešení.

- Během nouzového provozu APP vydal informaci TWR, že konkrétní letadlo ještě stihne přistát. Oba řídící přitom opoměli že je deklarovaná plná pohotovost na letišti. Tato byla pilotem nouzového letadla ještě zdůrazněna, což zůstalo bez adekvátní reakce a VFR letadlo na přiblížení přistálo, což způsobilo problémy pro nouzový provoz.

- IFR přílet se rozhodl z vyčkávacího obrazce nad BNO/VOR divertovat do LKMT. Byl instruován k letu na HLV/NDB. Po chvíli APP zpozoroval, že let nepokračuje dle instrukcí a žádal nápravu. Pilot však s ohledem na technické problémy s přístroji nebyl schopen a žádal pokračovat současným kurzem, což bylo APP zamítnuto, avšak náhradní instrukce byla vydaná až později. Letadlo vstoupilo do prostoru třídy E bez včasného upozornění.Zkoušený převedl standardní řízení na stanovišti LKTB APP během nezátěžového provozu. V souladu s požadavky IVAO T.dept byl hodnocen 76 body a zkoušku úspěšně složil.

Gratulujeme !
Michal Vorel
CZ-ADIR - Czech Division Assistant Director
IVAO Supervisor
Nekoušu.  
Poděkoval: Daniel Kolej
  • Strana:
  • 1