Levé pozadí

Vítejte, Host
Uživatelské Jméno Heslo: Pamatovat si mne

22.6.2014 13:00-16:15Z - PP Exam
(1 prohlíží) (1) Host
  • Strana:
  • 1

22.6.2014 13:00-16:15Z - PP Exam

23 Čer 2014 11:19
Zkoušený: Radek Laga

Typ: Zkouška na hodnost Private Pilot

Co se zkoušenému podařilo:

- bezproblémová komunikace se stanovištěm LKTB_GND, LKTB_TWR
- dodrženy pravidla pro pojíždění z / na stojánku
- velmi dobře aplikovaná frazeologie v AJ i ČJ
- řádně naletěny majáky VOR a NDB
- správné odhadnutí času do výstupního a vstupního bodu (s malou odchylkou, hlášení předem cca o 30 vteřin)
- zvládnutí okruhů a komunikace na letišti Hranice (LKHN)
- správné postupy holdu/okruhů při situaci COMMFAIL, GUARD frekvence byla použita

Co se zkoušenému nepodařilo:

- let byl proveden bez větších výchylek, pouze nezměnil QNH z letiště na regionální QNH, tudíž nesprávně reportoval aktuální výšku
- při příletu na letiště LKHN proveden vstup do okruhu, nebyl podán report o poloze, dále pokračování dvěma okruhy
- při simulované ztrátě spojení se zkoušený pokusil navázat komunikaci s ATC, poté se rozhodl kontaktovat vyšší stanoviště. V průběhu tohoto ani jednou nekontaktoval ATC stanoviště textem. Squawk byl nastaven na 7500, dále 7600

Pozn.: Pro příští zkoušku doporučuji zaměřit se na vyplnění FPL (zejména equipment použitého letadla, routu, čas odletu)

Závěr: Zkoušený Radek Laga zkoušku úspěšně složil. Moc gratulujeme!
Jan Jelínek
CZ-TC | Czech Training Assistant Coordinator  
Poslední Úprava: 23 Čer 2014 11:23 od Jan Jelínek.
Zatím nikdo nepoděkoval, buďte první !
23 Čer 2014 11:35
Ještě jednou děkuji za váš čas. Chyb jsem si vědom a pokusím se je dále neopakovat.
Poděkoval: Jan Jelínek
23 Čer 2014 11:37
Ahoj Radku, z toho si nic nedělej, chyby děláme všichni a nervy jsou peklo Bylo to pěkný jinak, debrief nemá význam poukazovat na +/- ale slouží jako obecná informace pro ostatní kolegy.
Jan Jelínek
23 Čer 2014 19:23
Jen si troufnu tě trošku poupravit a sice v tom, že u třetího bodu "-" se nejednalo o tu simulovanou ale o tu skutečnou
Poslední Úprava: 23 Čer 2014 19:23 od Radek Laga.
25 Čer 2014 06:14
No pokud jsem tak nějak zaregistroval, tak se bod 3 vztahuje k simulované ztrátě spojení na LKTB, vyjma HI-JACKU, co jsi tam "prdnul" když blbnul server a neslyšeli jsme se dostatečně, takže bych byl rád, kdybychom se tady "nepoupravovali", myslím, že jsem debrief napsal dostatečně slušně a nezabíhal jsem do detailů nebo mám snad?
Jan Jelínek
25 Čer 2014 17:25
Možná jsi mě teď nepochopil, chtěl jsem tím říct, že to byla neúmyslná ztráta spojení...
  • Strana:
  • 1