Levé pozadí

Event Reporting

Tour: CCCoCC 2014

VID:
Callsign:

Online day

Online úterý

Vážení piloti,

nemáte rádi nudné létání na UNICOMu? Chcete si užít Váš let a být po celou dobu řízen řídícími letového provozu? Pak tu máme pro Vás i tento týden náš divizní "Online day". I přesto, že není naplánovaný žádný větší event, naši zkušení řídící pro vás pokryjí vzdušný prostor České republiky od 18:00 UTC.

Můžete se těšit nejen na pokrytí pražského ruzyňského letiště ale i regionálních letišť Brno - Tuřany a Ostrava - Mošnov a dalších. Proleťte se tedy po České republice, která bude pokryta virtuálními řídícími letového provozu a užijte si spoustu zábavy!


alt

Naslyšenou na frekvencích!Scenerie

Praha - Ruzyně (LKPR) = (FS2004/FSX)

Brno - Tuřany (LKTB) = (FS2004/FSX/X Plane 10)

Ostrava - Mošnov (LKMT) = (FS2004/FSX)

Pardubice (LKPD) = (FS2004/FSX)

Karlovy Vary (LKKV) = (FS2004/FSX/X Plane 10)

Mapy

Praha - Ruzyně (LKPR) =lis.rlp.cz

Brno - Tuřany (LKTB) =lis.rlp.cz

Ostrava - Mošnov (LKMT) =lis.rlp.cz

Pardubice (LKPD) =lis.rlp.cz

Karlovy Vary (LKKV) =lis.rlp.czWedding meeting

Vážení přátelé, piloti,

dne 20.5.2014 bychom Vás v rámci úterního online večera pozvali na velmi netradiční event.

Je mi potěšením veřejně vyzradit, že téhož dne se jeden nejmenovaný dlouholetý člen české divize a člen Staffu dobrovolně zřekne své osobní svobody a nechá si nasadit pouta manželství. Jelikož ani nevěsta neměla dostatek zdravého rozumu a svatbu s tímto nejmenovaným Matesem si nenechala rozmluvit, zbylo už nám jen jediné, a to doprovodit novomanžele na jejich další společnou cestu.

Aby novopečená paní Čtyřilimagolfová věděla, že je Mates mezi samými slušnými lidmi a i nadále ho mezi nás pouštěla, vymysleli jsme pro tuto „příležitost zvláštního významu“ oslavný event. V něm bude naším úkolem ze všech koutů naší i sousední republiky dovézt svatebčany do Prahy, kde má, jak je jistě obecně známo, Mates a jeho budoucí paní své rodinné hnízdo.

Nasedněte do svých naleštěných strojů a pojďme svatebčanům alespoň takhle symbolicky popřát hodně štěstí!

Svatební aerotaxi provedeme z následujících letišť:

Bratislava (LZIB) – odtud Mates pochází

Mariánské Lázně (LKMR) – odtud si Mates svoji nevěstu přivezl

Liberec (LKLB) – nejbližší letiště Frýdlantu v Čechách, odkud pochází rodina nevěsty

Z uvedených letišť vylétněte v 1800 UTC (2000 LOC) a doleťte na LKPR, kde se všichni sejdeme na apronu JIH. Pevně věřím, že se nás sejde co nejvíce a že naše společná fotografie s připojeným blahopřáním bude plná vašich letadel.

Abychom neletěli všichni z jednoho místa, prosím o Vaše příspěvky na facebookovou stránku akce, odkud a s jakým strojem poletíte.

Těšíme se, na slyšenou a na viděnou v Praze!

Lukáš Myška, CZ-DIR

Barcelona (LEBL) - Praha (LKPR)

Vážení přátelé,

na naše další online úterý jsme pro Vás připravili jeden z našich oblíbených společných letů.

 

     Tentokrát se ovšem nevydáme do zahraničí, ale naopak, vrátíme se společně zpět domů. Bude na Vás, zda již před tímto eventem individuálně nebo i skupinově podniknete let do Barcelony, nebo sednete do Vašeho stroje až tam a společně s námi poletíte "domů" do Prahy. Čeká na Vás pokrytí Barcelony a vzledem k online dni snad i pokrytí převážné části trasy našeho letu. Zajištění ATC pokrytí Prahy pro Vaše přílety je samozřejmostí. 

Barcelona (LEBL)

Mapy ke stažení: ZDE

Scenerie free: AVSIM, FLY AWAY

Scenerie pay: AEROSOFT

Briefing k odletům z LEBL od našich španělských kolegu ZDE

Praha (LKPR)

Mapy: Letecká informační služba ŘLP ČR

Scenerie free ke stažení: ZDE


Budeme se na Vás těšit, pojďme zase udělat na mapě virtuálního nebe pořádně dlouhou šňůru!

Lukáš Myška, CZ-DIR

IVAO CZ & TVS VA Welcome flight to Corfu

Vážení přátelé,

že IVAO CZ spolupracuje s virtuální aerolinkou Travel Service již určitě víte.

alt

Travel Service VA již funguje od roku 2006 založena trojicí J. Šváb, V. Bukovanský a T. Demel. Doba uplynula a z těchto tří lidí tomuto projektu zůstal věrný už jen Jirka Šváb, za to má Jirka nyní dobře spolupracující team. Podzimní anketa měla důležité slovo v další organizaci a budoucnosti aerolinky. Na základě výsledků, se staff team TVS VA rozhodl posunout svým fungováním blíže reálné společnosti.

Nový rezervační systém letů

Nový logovací program kAcars free

√ Nová online mapa

√ Drobné novinky ve validacích

√ Kosmetické úpravy webu

V souvislosti s těmito novinkami, bychom Vás chtěli pozvat na společný let na Korfu.

Výjimečně budou v rezervačním systému na tento večer lety naplánovány tak, že každé letadlo bude mít přidělenou trasu LKPR - LGKR - LKPR, kterou si u daného letadla budete moci zarezervovat. Další dny (až na výjimky) bude možno rezervovat pouze lety, dle letového řádu společnosti. Doufáme, že se Vám změna u letecké společnosti Travel Service VA bude líbit. Užijte si tento event a v případě dotazů, rad či připomínek neváhejte a napiště na email staff[at]tvs-virtual.org


Začínáme v úterý 29.4. již v 1700z!

Naslyšenou na frekvencích.

LKPR fully staffed

Vážení přátelé,

připravili jsme pro Vás jeden z tradičních a v minulosti úspěšných eventů, ve kterém budete mít možnost komunikovat na všech možných úrovních řízení, vidět kolem sebe spoustu dalšího provozu a třeba se nechat zavést na stání Vaším oblíbeným follow-me.

Správně již tušíte, že tentokrát opět půjde o naše největší letiště Praha - Ruzyně. Budeme na Vás čekat s maximálním pokrytím, tedy od zřídka otevírané pozice delivery, přes ground, tower a approach až ke stanovišti ACC. Ve špičce pro Vás dokonce otevřeme pozici director a při Vašem příletu na Vás bude čekat i zmíněné follow-me auto.

Tento event vyhlašujeme na mezinárodní úrovni, proto pevně věříme, že nás navštíví i spousta našich zahraničních kolegů. Bude jen na Vás, zda z Prahy budete odlétat, nebo nás přiletíte navštívit. Na každé Vaše letadlo se budeme těšit a budeme na něj připraveni.

Na slyšenou na frekvenci!

Scenerie:

ZDE KE STAŽENÍ / DOWNLOAD

Z důvodu správného pohybu po letišti velmi důrazně doporučujeme instalaci této scenerie!

Mapy:

http://lis.rlp.cz/ais_data/www_main_control/frm_cz_aip.htm část AD2 - LKPR

Více článků...