Levé pozadí

Výcvik

     Letiště v Hradci Králové (LKHK) bylo pro svou polohu téměř uprostřed České republiky, zpevněnou vzletovou a přistávací dráhu (RWY) a mnoho dalších atributů vybráno jako oficiální výcvikové letiště. Na letišti LKHK se žáci učí se svými instruktory zvládat svůj stroj tak, aby byli schopni bezpečně provádět vzlety a přistání, základní manévry a zatáčky. Dále poté lety po letištním okruhu a další navigační lety do vzdálenějšího okolí nejen v oblasti Královehradeckého kraje. Podíváte se třeba i do Krkonoš. Pro základní nácvik letu podle přístrojů lze navštívit nedaleké letiště LKPD - Pardubice, které disponuje na dráze 27 i přístrojovým přiblížením ILS - Instrument Landing System.

     Letiště Hradec Králové je regionální letiště s civilním provozem. Leží na severním okraji Hradce Králové mezi městskými částmi Věkoše a Rusek. Letiště je zařazeno v kategoriích veřejné vnitrostátní a neveřejné mezinárodní kategorie 2B. Letiště disponuje dvěma vzletovými a přistávacími drahami, betonovou dráhou 34R/16L o délce 2400 a šířce 60 metrů a travnatou dráhou 34L/16R o délce 800 a šířce 25 metrů. Letiště je způsobilé provozovat lety VFR a VFR-noc.

     Na letišti je poskytována služba AFIS (Aerodrome Flight Information Service - Letištní letová informační služba). Připojení v síti IVAO je realizováno s volacím znakem LKHK_I_TWR.

  • Radiotelefonní volací znak (volnou řečí): Král INFO
  • Frekvence stanoviště AFIS: 122.000 MHz

Platné letecké mapy ke stažení ve formátu .pdf

(zdroj: Letová informační příručka Letecké informační služby Řízení letového provozu s.p. - AIP LIS ŘLP)

  • AD 4-LKHK-1,2 Textové informace o letišti Hradec Králové
  • AD 4-LKHK-ADC Mapa letiště, vzletové a přistávací dráhy, pojezdové dráhy, stání
  • AD 4-LKHK-VOC Mapa pro lety za viditelnosti (VFR), provozní okruhy, ATZ a okolní prostory

Scenérie letiště Hradec Králové do Vašeho simulátoru

Scenérii ke stažení do Vašeho simulátoru najdete na serveru flightsim.cz (autoři: Michal Krechowski, Martin Všetíček, Peter Priskin)

Stáhnout LKHK scenérii pro FS2004 a FSX

alt