Levé pozadí

Open Skies [LKAA 30 HRS ONLINE 2018]

Vážení přátelé virtuálního letectví, kolegové a kamarádi!

několik dní zpět jsme na sociálních sítích zveřejnili informaci o tom, že pro vás chystáme další velkou akci české divize IVAO. Vy, kteří jste s námi již delší dobu, určitě víte o již tradičním každoročním konání LKAA 30 HRS. Letošní "třicítka" však bude jak ji znáte a zároveň v dosud nevídaných rozměrech! Nejen z tohoto důvodu jsme se rozhodli akci přejmenovat právě na Open Skies.

Nechte se vtáhnout do fantastické atmosféry nepřetržitého létání a řízení letového provozu po celých 30 hodin a užijte si s námi spoustu zábavy! Vzpomínky na tuto akci, věříme, budou nezapomenutelné!

Akce začne v pátek, 23. 11. 2018, v 18:00 LOC, a skončí o půlnoci ze soboty na neděli, tedy 24. 11. 2018 ve 24:00 LOC. První novinkou, kterou pro vás máme, je, že se poprvé v historii české divize IVAO můžete s virtuálním střediskem řízení letového provozu nad LKAA FIR setkat ve městě Plzeň!


Open Skies 2018_550A že ještě nevíte, o jakou akci se jedná? Nevadí, rádi vás jako účastníky přivítáme ať už osobně jako řídící, piloty, návštěvníky, či se spolu s námi zúčastníte létáním z domova, nebo řízením neobsazených regionálních letišť. Jedná se o již světově známou akci, které se účastní piloti z celého světa a společně zaplňují letový prostor nejen nad Českou republikou. Dostupný RFE systém pak celou akci posouvá o další úroveň výše, kdy se v drtivé většině zalétávají lety z reálného prostředí.

Řízení letového provozu nad LKAA FIR budou celých 30 hodin zajišťovat pečlivě vybraní řídící z řad našich členů a veškerý letový provoz budou řídit z jedné místnosti, která, jak už je zmíněno výše, se letos bude nacházet v Plzni. Samozřejmostí je také směnný provoz služby ATC, aby se akce opět co nejvíce přiblížila reálnému provozu a všichni řídící byli vždy plní energie a připraveni dovést všechny lety ke zdárným přistáním.

Není řízení letového provozu vaší nejsilnější stránkou? I pro to máme řešení! Osobně se akce můžete zúčastnit, a s ostatními členy setkat, jako pilot. A stejně tak vás s potěšením přivítáme i když se na nás přijdete “jen” podívat... :)

A jak vypadal provoz v uplynulých letech? Můžete se podívat třeba na timelapse z roku 2013, kde uvidíte, kolik provozu a zábavy na vás čeká! https://youtu.be/b3TOFvCr7J8

Stejně tak vám nabízíme možnost podívat se na reportáž České Televize, aby vaše představa, jak akce vypadá, byla co možná nejvíce ucelená! https://youtu.be/ZE0vBmegJiA

Tak co, už jste se rozhodli? Dejte nám to vědět! Vyplňte formulář níže, pokud budete mít zájem se akce zúčastnit ať už jako ATC, či pilot. Upozorňujeme, že počet míst pro piloty je omezený. V případě, že se budete chtít na akci přijet jen podívat, nemusíte vyplňovat nic.


CHCI SE ZÚČASTNIT!


Booking systém:

K úspěšné realizaci tohoto eventu potřebujeme primárně vás, piloty! Proto v současné době vkládáme veškeré úsilí do vytvoření booking systému, kde si budete moci vybrat z bohaté nabídky reálných letů, s reálnými údaji (např: přesná trasa, letová hladina, typ letounu, volací znak apod.) Systém je natolik sofistikovaný, že v případě přeplnění letiště v LKAA firu může řídící letového provozu upravit Váš čas odletu o pár minut a zpozdit odlet. Takto probíhá regulace toku provozu i v reálném provozu, což i vás opět posune blíže reálným pilotům skutečných letounů. V booking systému budeme pokračovat také s novinkou z minulého roku, kterou jsou takzvané „free-sloty" pro lety IFR. Stačí si vybrat slot, který je v nabídce na danou hodinu, a pak už jen vyplníte letiště příletu/odletu a můžete letět! Tato funkce je vhodná například pro dva piloty, kteří spolu chtějí zaletět konkrétní let, ale ten je v booking systému v danou chvíli pouze jeden.


Co účastí na akci můžete získat?

Jako každý rok, tak i letos jsme si pro vás připravili spoustu odměn za účast a to v podobě frček na profil IVAO.


Pilot Events Award

alt

Toto ocenění bude uděleno prvním 10 nejaktivnějším pilotům, kteří v průběhu eventu uskuteční nejvíce letů z/do Prahy, Brna či Ostravy a použijí náš booking systém.


Aviation Celebration Tours and Events Award

alt.

Toto ocenění bude uděleno všem pilotům, kteří v době konání eventu odletí alespoň 10 letů, které budou vybrány z booking systému.
Tzv. long-haul let (let delší než 4 hodiny) bude započítán jako dva samostatné lety.


Division Meeting Award

alt

Toto ocenění bude uděleno členům, kteří se účastní akce osobně v řídícím centru v Plzni.Účast na tomto eventu je pro piloty jedna z největších příležitostí jak se vžít do situace reálného pilota a jak otestovat své stávající pilotní zkušenosti, ale získat i spoustu nových! Neváhejte a zapište si do kalendářů datum 23-24. 11. 2018, ať s námi můžete prolétat celý víkend a být součástí jedné z největších akcí nejen české divize, ale i celé sítě IVAO!