Levé pozadí

Open Skies [LKAA 30 HRS ONLINE 2018]

Vážení přátelé virtuálního letectví, kolegové a kamarádi!

několik dní zpět jsme na sociálních sítích zveřejnili informaci o tom, že pro vás chystáme další velkou akci české divize IVAO. Vy, kteří jste s námi již delší dobu, určitě víte o již tradičním každoročním konání LKAA 30 HRS. Letošní "třicítka" však bude jak ji znáte a zároveň v dosud nevídaných rozměrech! Nejen z tohoto důvodu jsme se rozhodli akci přejmenovat právě na Open Skies.

Nechte se vtáhnout do fantastické atmosféry nepřetržitého létání a řízení letového provozu po celých 30 hodin a užijte si s námi spoustu zábavy! Vzpomínky na tuto akci, věříme, budou nezapomenutelné!

Akce začne v pátek, 23. 11. 2018, v 18:00 LOC, a skončí o půlnoci ze soboty na neděli, tedy 24. 11. 2018 ve 24:00 LOC. První novinkou, kterou pro vás máme, je, že se poprvé v historii české divize IVAO můžete s virtuálním střediskem řízení letového provozu nad LKAA FIR setkat ve městě Plzeň!


A že ještě nevíte, o jakou akci se jedná? Nevadí, rádi vás jako účastníky přivítáme ať už osobně jako řídící, piloty, návštěvníky, či se spolu s námi zúčastníte létáním z domova, nebo řízením neobsazených regionálních letišť. Jedná se o již světově známou akci, které se účastní piloti z celého světa a společně zaplňují letový prostor nejen nad Českou republikou. Dostupný RFE systém pak celou akci posouvá o další úroveň výše, kdy se v drtivé většině zalétávají lety z reálného prostředí.

Řízení letového provozu nad LKAA FIR budou celých 30 hodin zajišťovat pečlivě vybraní řídící z řad našich členů a veškerý letový provoz budou řídit z jedné místnosti, která, jak už je zmíněno výše, se letos bude nacházet v Plzni. Samozřejmostí je také směnný provoz služby ATC, aby se akce opět co nejvíce přiblížila reálnému provozu a všichni řídící byli vždy plní energie a připraveni dovést všechny lety ke zdárným přistáním.

Není řízení letového provozu vaší nejsilnější stránkou? I pro to máme řešení! Osobně se akce můžete zúčastnit, a s ostatními členy setkat, jako pilot. A stejně tak vás s potěšením přivítáme i když se na nás přijdete “jen” podívat... :)

A jak vypadal provoz v uplynulých letech? Můžete se podívat třeba na timelapse z roku 2013, kde uvidíte, kolik provozu a zábavy na vás čeká! https://youtu.be/b3TOFvCr7J8

Stejně tak vám nabízíme možnost podívat se na reportáž České Televize, aby vaše představa, jak akce vypadá, byla co možná nejvíce ucelená! https://youtu.be/ZE0vBmegJiA

Tak co, už jste se rozhodli? Dejte nám to vědět! Stačí napsat jednoduchý e-mail na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , přijet můžete jako pilot, řídící nebo i jako návštěvník!


Booking systém:

K úspěšné realizaci tohoto eventu potřebujeme primárně vás, piloty! Proto v současné době vkládáme veškeré úsilí do vytvoření booking systému, kde si budete moci vybrat z bohaté nabídky reálných letů, s reálnými údaji (např: přesná trasa, letová hladina, typ letounu, volací znak apod.) Systém je natolik sofistikovaný, že v případě přeplnění letiště v LKAA firu může řídící letového provozu upravit Váš čas odletu o pár minut a zpozdit odlet. Takto probíhá regulace toku provozu i v reálném provozu, což i vás opět posune blíže reálným pilotům skutečných letounů. V booking systému budeme pokračovat také s novinkou z minulého roku, kterou jsou takzvané „free-sloty" pro lety IFR. Stačí si vybrat slot, který je v nabídce na danou hodinu, a pak už jen vyplníte letiště příletu/odletu a můžete letět! Tato funkce je vhodná například pro dva piloty, kteří spolu chtějí zaletět konkrétní let, ale ten je v booking systému v danou chvíli pouze jeden.


21OCT18: BOOKING JE NYNÍ DOSTUPNÝ!


Co účastí na akci můžete získat?

Jako každý rok, tak i letos jsme si pro vás připravili spoustu odměn za účast a to v podobě frček na profil IVAO.


Pilot Events Award

alt

Toto ocenění bude uděleno prvním 10 nejaktivnějším pilotům, kteří v průběhu eventu uskuteční nejvíce letů z/do Prahy, Brna či Ostravy a použijí náš booking systém.


Aviation Celebration Tours and Events Award

alt.

Toto ocenění bude uděleno všem pilotům, kteří v době konání eventu odletí alespoň 4 lety, které budou vybrány z booking systému.
Tzv. long-haul let (let delší než 4 hodiny) bude započítán jako dva samostatné lety.


Division Meeting Award

alt

Toto ocenění bude uděleno členům, kteří se účastní akce osobně v řídícím centru v Plzni.Účast na tomto eventu je pro piloty jedna z největších příležitostí jak se vžít do situace reálného pilota a jak otestovat své stávající pilotní zkušenosti, ale získat i spoustu nových! Neváhejte a zapište si do kalendářů datum 23-24. 11. 2018, ať s námi můžete prolétat celý víkend a být součástí jedné z největších akcí nejen české divize, ale i celé sítě IVAO!