Levé pozadí

PRAGUE FIR 36 HOURS ONLINE 2017

Vážení přátelé,

rok se s rokem sešel a je nám ctí, že vám můžeme oznámit konání dalšího ročníku, již tradiční a největší akce české divize IVAO. Event s názvem “PRAGUE FIR 36 HOURS ONLINE 2017“ aneb česká “třicítka“ se bude tento rok konat opět na podzim v listopadu. 36 hodin nesmírné výzvy, zábavy a nepřetržitého řízení a létání se začne odpočítávat přesně v pátek 17.11.2017 ve 12:00 místního času. Konec akce je plánován na půlnoc ze soboty na neděli, čili 18.11.2017 ve 24:00 místního času.

alt
Pro ty, kteří ještě nevědí a této akce se nikdy zatím neúčastnili. Jedná se o již světově známý 36 hodinový event české divize IVAO, kdy se po celou dobu akce nepřetržitě řídí veškerý provoz nad Českou republikou a je zajištěné plné ATC pokrytí nad LKAA FIRem.

Služby řízení letového provozu budou po neuvěřitelných 36 hodin poskytovat ti nejlepší řídící letového provozu, kteří prošli důkladným tréninkem a zkouškami a budou vás, piloty, řídit t jedné místnosti. Tito řídící se sejdou v Kolíně a skupinka přibližně 15 lidí se bude za radarovými obrazovkami střídat přesně podle stanoveného rozdělovníku směn, tak aby měl každý svůj čas na odpočinek.

Booking systém:

K úspěšné realizaci tohoto eventu potřebujeme primárně vás, piloty! Proto jsme věnovali určitý čas při přípravách i vám a vytvořili jsme speciální booking systém, kde si můžete už nyní vybrat z nabídky přes 700 pouze reálných letů s reálnými údaji (např: přesná trasa, letová hladina, typ letounu, volací znak apod.) Systém je natolik sofistikovaný, že v případě přeplnění letiště v LKAA firu může řídící letového provozu upravit Váš čas odletu o pár minut a zpozdit odlet. Takto probíhá regulace toku provozu i v reálném provozu, tudíž se budete cítit ještě více jako reálný pilot.
Letos pro vás máme v booking systému velkou novinku. Takzvané „free-sloty" pro lety IFR. Stačí si vybrat slot, který je v nabídce na danou hodinu a pak už jen vyplníte letiště příletu a odletu a můžete letět! Tato funkce je vhodná například pro dva piloty, kteří chtějí letět spolu a zároveň oba dva chtějí použít booking systém, ale v primární nabídce je let pouze jednou a kamarád by nemohl mít v systému let zabookovaný.
Zarezervujte si svoje lety již nyní ZDE!


Něco navíc:

Pokud vám nestačí ani booking systém, tak určitě neváhejte a pokuste se získat na profil frčku za splnění celé VFR 36H tour, která je upravená přesně pro piloty, kteří se nechtějí moc vzdalovat od LKAA FIRu a tudíž si chtějí užit co nejvíce zábavy a létat co nejvíce pod našimi řídícími. V průběhu této VFR 36H tour navštívíte nejen pražské ruzyňské letiště, ale i regionální letiště a aeroklubová letiště. Po celou dobu letu budete mít k dispozici stanoviště „Prague Information“ (LKAA_FSS). Podmínkou je, že do konce akce musíte mít poslední leg této tour splněný. Pak dostanete jako odměnu frčku na Vás profil.
Seznam legů a pravidel pro “CZ VFR 36H Tour 2017“ naleznete zde během pár dní.

Pokud ještě stále nevíte zda-li má smysl si rezervovat celých 36 hodin pro létání na této akci, tak určitě doporučujeme zhlédnout toto video: https://youtu.be/b3TOFvCr7J8 , kde můžete vidět kolik provozu a zábavy na vás čeká!


A co za to?

Jako každoročně i letos jsme si připravili spoustu odměn za účast a to v podobě frček na IVAO profil:


Pilot Events Award

Toto ocenení bude uděleno prvním 10 nejaktivnějším pilotům, kteří v průběhu eventu uskuteční nejvíce letů z/do Prahy, Brna a použijí náš booking systém.

alt


Aviation Celebration Tours and Events Award

alt.

Toto ocenění bude uděleno všem pilotům, kteří v době konání eventu odletí alespoň 10 letů, které budou vybrány z booking systému.
Tzv. long-haul let (let delší než 4 hodiny) bude započítán jako dva samostatné lety.


Division VFR Tour Award

alt

Toto ocenění bude uděleno pilotům, kteří úspěšně dokončí celou VFR 36H tour.


Division Meeting Award

alt

Toto ocenění bude uděleno členům, kteří se účastní v řídícím centru v Kolíně osobně.Účast na tomto eventu jako pilot je jedna z obrovských příležitostí jak se vžít do situace reálného pilota a jak nejen otestovat svoje stávající pilotní zkušenosti, ale i spoustu nových získat! Neváhejte a zapište si do kalendářů datum 17.11-18.11 a prolétejte s námi společně celý prodloužený víkend! Smile