Levé pozadí

LKAA FIR 36 HOURS ONLINE 2016

Vážení přátelé, piloti a řídící,

někteří z vás se už určitě těší na dalších 30 hodin létání, řízení a perfektní zábavy. Můžeme vám s radostí oznámit další ročník největšího eventu české divize IVAO – „třicetihodinovku“. Letos jsme se rozhodli, že se vrátíme o pár let zpět. Těm, kterým v minulých letech tento event uplynul až moc rychle a 30 hodin se jim zdálo málo, máme dobrou zprávu. Tento rok budeme řídit a létat o 6 hodin déle a event bude mít po pár letech opět v názvu „36 hodin online“.
Letos se bude event konat v říjnu od 28.10.2016 12:00 místního času, do 30.10.2016 00:00 místního času.

Princip eventu zůstává stále stejný. Abychom zachovali tento event co nejreálnější, vytvoříme virtuální řídící středisko v Kolíně, kde se sejdou ti nejzkušenější virtuální řídící letového provozu a budou řídit letový provoz v České republice z jedné místnosti non-stop po celých 36 hodin.

altPro piloty, kteří se budou chtít zúčastnit, vytvoříme speciální booking systém, ve kterém si budou moci vybrat celou škálu příletů a odletů z Prahy. Tento rok bude v booking systému i pár novinek, které někteří členové divize po ukončení minulé “třicítky“ navrhovali a my jim letos vyjdeme vstříc.
Jako první novinku bychom uvedli zahrnutí regionálního letiště v Brně do booking systému. Své lety si vyberou i ti piloti, kteří do Prahy létají neradi, nebo jsou na síti nováčky a raději začínají postupně od menších letišť, kde získávají zkušenosti. Bude také zajištěno 36 hodinové ATC pokrytí brněnského letiště.
Další novinkou, opět týkající se převážně brněnského letiště, je řešení problému VFR pilotů. V minulých letech jsme dostávali mnoho dotazů typu: „A co VFR?“ „Dostanu za VFR let frčku?“. Letos zahrneme do booking systému i volné sloty pro VFR. Většina z nich bude k dispozici hlavně v Brně.

Jako motivaci k účasti jsme připravili několik odměn v podobě frček na vaše profily:


Pilot Events Award

alt
Toto ocenění bude uděleno všem pilotům, kteří v době konání eventu odletí alespoň 10 letů, které budou vybrány z booking systému.
Tzv. long-haul let (let delší než 4 hodiny) bude započítán jako dva samostatné lety.


Aviation Celebration Tours and Events Award

alt

Toto ocenění bude uděleno prvním 10 nejaktivnějším pilotům, kteří v průběhu eventu uskuteční nejvíce letů z/do Prahy, Brna a použijí náš booking systém.


Division Meeting Award

alt

Toto ocenění bude uděleno členům, kteří se účastní v řídícím centru v Kolíně osobně.


Upozorňujeme, že je v průběhu eventu očekáván neobvykle silný provoz. Je nutné, aby byli všichni piloti ještě před připojením na síť IVAO seznámeni s následujícím dokumentem: Pilot´s briefing.

K udržení plynulého toku provozu během eventu přispějete tím, že si do simulátoru nainstalujete jednu ze dvou dostupných scenerií pražského letiště a budete používat platné mapy.


Stále váháte, zda se zúčastnit? Neváhejte! Vzpomeňte si, kdy jste naposledy mohli slyšet od řídícího, že jste na přiblížení v pořadí pátý na finále? Kdy jste naposledy viděli velké mezinárodní letiště, jehož stojánky “přetékají“ letadly? Je to jen zlomek toho co můžete na tomto eventu zažít. Je to příležitost pro každého pilota. Ať je začátečník či pokročilý, nikdy na tento zážitek nezapomene.
Těšíme se na vás a doufáme, že se opět sejdeme ve virtuálním nebi v hojném počtu a dosáhneme nového rekordu počtu letů. Naslyš v říjnu!