Levé pozadí

Nová sezóna 2014-2015

Vážení členové a příznivci české divize, vážení piloti a řídící,

po dvouměsíčních letních prázdninách již velmi brzy vstoupíme do další virtuálně letecké sezóny 2014-2015. Dovolte mi, abych Vás jménem vedení české divize do nadcházejícího období přivítal a v krátkosti Vám připomenul, co nás během něj čeká.

Divizní tours

Během měsíce září pro Vás postupně spustíme nové divizní tours. Můžete se těšit na tradiční CZ IFR Tour, ve které na Vás čeká celkem 44 pevně stanovených legů. Cílové destinace pro Vaše lety jsme vybírali z výsledků statistiky druhé poloviny minulé sezóny a celou tour jsme sestavili z Vašich nejoblíbenějších letišť.  Další z tour, ve které můžete létat dopravními letadly dle pravidel IFR , je CZ Airlines Tour, která obsahuje 20 legů deseti různých aerolinek. Zde oproti CZ IFR Tour bude nutné dodržet předepsaný typ letadla a letět pod volačkou příslušné aerolinky. Abychom pomohli diviznímu výcviku, připravili jsme pro Vás CZ Training Assistance Tour, ve které můžete sbírat body za pouhou účast při zkouškách řídících a pilotů nebo jejich trénincích. Náhradou za loňskou SpecOps je v nové sezóně CZ Combi Tour, která Vám nabízí možnost vyzkoušet si něco z letecké policejní a záchranářské práce. V uplynulé sezóně jsme Vám představili projekt FSEconomy, pro který jsme letos také sestavili vlastní CZ FSEconomy Tour. V ní nebudete limitováni předepsanými lety, ovšem pro získání ocenění bude nutné zaletět určitý počet letů, nalétat předepsanou vzdálenost i čas a za leteckou přepravu vydělat virtuální dolary. Poslední tour, kterou bych rád zmínil, je tradiční CZ VFR Tour, kterou pro Vás v současné době připravujeme. Vybíráme tak, abyste měli opět možnost navštívit zajímavá místa. Její spuštění očekáváme v průběhu podzimu.

LKAA 30 HRS Online 2014

Stejně jako v minulé sezóně, pro Vás na podzim připravujeme největší akci sezóny, kterou bezesporu je LKAA 30 HRS Online. Celá akce vypukne ve dnech 15. – 17. listopadu, kdy Vás budeme řídit ze společného řídícího střediska. Prakticky již nyní začínáme intenzivně pracovat na přípravách a průběžně Vás budeme informovat, jak bude celá akce vypadat, kde nás budete moci navštívit a do jakých destinací budete letos létat. Bezprostředně před touto akcí budeme, jako tradičně, opět distribuovat různé divizní předměty. Rád Vám již nyní prozradím, že se v letošním roce můžete těšit na zcela novou podobu divizních triček, na divizní samolepky a nově také divizní klíčenky. Věřím, že se Vám předměty z naší dílny budou líbit a že Vás zaujmou.

Změny ve vedení divize

I během letního mezidobí se vedení české divize dočkalo několika málo změn. Mezi divizní webmastery se vrátil Petr Nečesaný, který společně s Petrem Lachmanem a Honzou Klicmanem bude pracovat na webovém rozhraní tak, abychom Vám touto cestou mohli zajistit veškeré potřebné služby. V oblasti tréninku, přesněji řečeno divizní letecké školky, jsme mezi naše trenéry přivítali Radka Lagu a Jana Vaniše. Pod vedením Honzy Jelínka jsou oba jmenovaní, společně se stávajícími trenéry Honzou Podlipským a Láďou Seidlem plně připraveni věnovat se nováčkům v české divizi, vštípit jim základy virtuálního létání a komunikace a připravit je k první praktické pilotní zkoušce.  Novým oddělením ve vedení divize je Public Relations, které jsme na základě výběrového řízení obsadili Jakubem Nedorostem na pozici CZ-PRC a Verčou Dřímalovou na pozici CZ-PRAC. Od tohoto oddělení si slibujeme, že česká divize bude mít možnost více se dostat do povědomí široké veřejnosti a přilákat tak další zájemce o virtuální létání a řízení letového provozu. Protože komunikace se členy divize i okolním světem bude hlavní náplní práce na zmíněných pozicích, věřím, že Vám touto cestou budeme schopni přinášet mnohem větší množství aktuálních informací, než jsme mohli dosud.

Vaše nápady či připomínky

Stejně jako v minulosti jsme během celého roku připraveni zpracovávat Vaše nápady či připomínky, náměty na zajímavé akce a hodnocení akcí proběhlých. Nejbližší setkání vedení české divize proběhne v měsíci září. Hlavním bodem tohoto setkání bude organizování akce LKAA 30 HRS Online, proto bude neveřejné, avšak i Vy máte možnost nám běžnými komunikačními prostředky zaslat případná témata k diskuzi nebo jiné záležitosti, které bychom měli v rámci tohoto setkání probrat.

Závěrem bych Vám všem rád popřál co nejvíce chuti do virtuálního létání a řízení letového provozu, spoustu příjemně strávených hodin u Vašich simulátorů a hodně úspěchů při zvyšování Vašich stávajících ratingů.

Těším se na viděnou na domácích i zahraničních virtuálních letištích nebo na virtuálním nebi a na slyšenou na frekvenci!


Lukáš Myška, CZ-DIR