Levé pozadí

Michal Vorel ACC zkouška + Luton Group Flight

Vážení přátelé,

rádi bychom vás pozvali na první část zkoušky, kterou se v současné době chystá složit Michal Vorel. Jedná se o ATC zkoušku na hodnost ACC, tedy již třetí zlatou hvězdu. V současné chvíli je toto nejvyšší možná hodnost, kterou lze běžnými postupy v naší divizi dosáhnout.

Tato zkouška se bude konat 1. 3. 2014 v 19:00z.

Připravili jsme si pro vás skupinový let do Lutonu, a zároveň se snažíme zajistit potřebný provoz pro tuto zkoušku.

Věříme, že se vám let na toto menší londýnské letiště bude líbit.

alt

Naslyšenou na frekvencích!

Scenerie

Praha - Ruzyně (LKPR) = (FS2004/FSX)
Londýn - Luton (EGGW) = Freeware - (FS2004/FSX) // Payware - (FS2004/FSX)

Mapy

Praha - Ruzyně (LKPR) = charts.aero
Londýn - Luton (EGGW) = charts.aero


Průběh ACC zkoušky

Protože ACC zkouška není v naší divizi obvyklá, rádi bych připomněli, jak taková zkouška probíhá a co je potřeba splnit, aby byla hodnost uznána. ACC zkouška se skládá ze dvou částí. První částí je tzv. Preexam, kdy jsou ověřovány znalosti a zkušenosti získané na stanovišti APP. Jedná se o vysoce zátěžovou praktickou zkoušku, která se skládá na LKPR_APP bez možnosti přiotevření _DEP nebo _F_APP. Výsledkem této předzkoušky není bodové hodnocení, ale v podstatě jen jednoduché "prospěl" nebo "neprospěl". Preexam jako takový je požadavkem naší divize a nikoli HQ, výsledek je tedy ovlivněn jen a pouze názorem zkoušejícího, nikoli dalšími zohledňujícími předpisy.

Na základě výsledku z preexamu je buď preexam opakován, nebo je přikročeno ke zkoušce samotné, chcete-li druhé části. Ta se skládá se standardním provozem na stanovišti ACC (CTR) a jako taková je již hodnocena bodově a o osudu kandidáta rozhodují právě body dle jednotlivých kritérií.