Levé pozadí

Návod - IVAp a MTL v Prepar3D v4

Vážení přátelé,

vzhledem k tomu, že tato otázka je velmi často pokládána, rozhodl jsem se vytvořit menší návod na zprovoznění IVApu a MTL v Prepar3D v4.

Před instalací

Ujistěte se, že máte nainstalované všechny verze Simconnectu. Instalační balíčky se nachází \Prepar3D v4\redist\Interface. V každé složce je poté instalátor, jehož umístění je retail\lib\Simconnect.msi

Dále doporučuji nainstalovat i nejaktuálnější verzi FSUIPC. Sice není vyžadována pro funkci IVApu jako takového, nicméně přesto doporučuji ho mít nainstalované.

Instalace

Nainstalujte IVAp do složky s Prepar3D v4, a to standardní cestou. Dále standardní cestou stáhněte aktuální MTL.

Konfigurace

Do složky Dokumenty\Prepar3D v4 Add-ons umístěte složku IVAO_MTL, která se nachází v tomto balíku, a v souboru addons.xml (který se nachází v dané složce) upravte cestu k simulátoru tak, aby to odpovídalo Vaší instalaci.

https://mega.nz/#!CphiCYTS!uELLmW4jS0_LnKTXS2-b8XxVhxignr3jYO3BwtadBLY

Aktualizace MTL na Prepar3D v4

Stáhněte aktualizaci MTL na Prepar3D v4 z následujícího odkazu:

http://mtl.ivao.aero/MTLQuickInstallerP3Dv4-1.0.exe

Daný EXE soubor spusťte, a rozbalte kamkoliv do počítače. V dané složce, kde jste tento EXE soubor rozbalili, se poté nachází složka MTLQuickInstallerP3Dv4-1.0. V této složce spusťte MTLQuickInstaller.exe, a ověřte, že uvedená cesta ukazuje na adresář Vašeho Prepar3D v4. Poté klikněte na Yes.

Jakmile se vše nainstaluje, je prakticky hotovo. Poté jen doporučuji spustit IVAp Configurator v nabídce Start, a přeindexovat MTL.

Spouštění IVApu v Prepar3D v4

Zásadně doporučuji spouštět IVAp externě, proto zde nepokrývám způsob, jak přidat do položky Addons možnost Start Ivap. IVap spustíte externě tak, že v nabídce start najdete IvAp v2 - External. Důrazně doporučuji spouštět jako správce. Toto se dá nastavit automaticky tak, že na položku kliknete pravým tlačítkem myši, a vyberete Otevřít umístění souboru. Poté by se měla otevřít složka, kde uvidíte zástupce IvAp v2 - External. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši, a vyberte Vlastnosti. Překlikněte na záložku Kompatibilita, a vyberte Spustit tento program jako správce. Poté to není třeba dělat manuálně při každém spuštění.

Možné problémy

Po zmáčknutí tlačítka Push to talk není pilot slyšet na frekvenci, pokud nemá Teamspeak 2 přímo otevřený

Na tento problém je velmi jednoduché řešení. Teamspeak 2 je potřeba spouštět jako správce. Toto je nutné nastavit automaticky tak, že přejdete do složky C:\Program Files (x86)\Teamspeak2_RC2. Zde by se měl nacházet Teamspeak.exe. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši, a vyberte Vlastnosti. Překlikněte na záložku Kompatibilita, a vyberte Spustit tento program jako správce. Poté to není třeba dělat manuálně při každém spuštění.

Nevidím Cessnu 172

Tento problém ovlivňuje všechny verze Prepar3D, a to z důvodu, že IVAp je primárně dělaný pro FSX. V FSX se model Cessny 172 bral z defaultních letadel. Prepar3D již defaultní Cessnu 172 neobsahuje, a proto to nefunguje. Řešení je prosté.

Stáhněte model Cessny 172 z následujícího odkazu:

https://mega.nz/#!ylB0kaIK!hIrJhlL04_rW_G9sKXNcaG7vD5kiuL_5PzJntfTmL9M

V daném souboru se nachází složka IVAO_C172. Tuto složku umístěte do složky Prepar3D v4\SimObjects\IVAO_MTL.

Poté přeindexujte MTL v IVAp Configuratoru.

Závěrem

Doufám, že Vám tento návod pomůže. V případě jakéhokoliv dotazu se na mne neváhejte obrátit.

S pozdravem,

Jan Podlipský
CZ-AOAC