Levé pozadí

Vítejte v sezóně 2017/2018!

Vážení příznivci virtuálního letectví, přátelé.

Dovolte mi, abych vás všechny přivítal v další sezóně na síti IVAO. Doufám, že jste si všichni řádně užili léto, nabrali nové síly a posbírali nové (především letecké) zážitky! I tentokrát pro vás chystáme novinky i již zaběhlé tradiční události. A právě to ve stručností nastíním v tomto článku.


Od 1.9.2017 je vám k dispozici 6 nových divizních tour. Mezi tradiční IFR a VFR jsme letos zařadili i úplně nové long haul, bizjet a vintage prop toury, které tak výrazně osvěžily nabídku a určitě mnoho z vás osloví. Hlášení hotových letů bude probíhat přes IVAO systém MODA Lite a veškeré podrobnosti jsou k dispozici na stránce divizních tour.

Již dlouhou dobu pro vás připravujeme i velmi zajímavou "tour" pro ATC, ale ta zatím není úplně dokončena. Věřím, že se ale již brzy dočkáte a všichni z vás, kteří si rádi "zařídí" z ní budou nadšeni.

Stejně jako každý rok pro vás letos přichystáme tradičně úspěšnou LKAA 30HRS Online, případně libovolný jiný počet hodin - vše bude ještě rozhodnuto. Předběžně míříme na víkend, který přiléhá k 17.11., ale definitivní termín se dozvíte později, až budeme událost oficiálně oznamovat.

A abych nezapomněl - práce na IVAC2 stále pokračují a děláme vše v našich silách, abychom vám co nejdříve zpřístupnili alespoň stanoviště LKTB a ACC. K dispozici jsou prozatím pouze stanoviště na LKPR, avšak i ta lze zatím považovat za testovací a nedokončená. V plné podpoře IvAc 1 budeme nadále pokračovat, protože i ten nadále zůstává oficiálně podporovaným softwarem pro ATC.


To je prozatím to hlavní, co je před námi. Za sebe a celý IVAO CZ Staff vám přeji mnoho zábavy a těším se naslyšenou na frekvenci!

Ondřej Horák, CZ-DIR