Levé pozadí

Reportáž ze zahájení spolupráce mezi MY Airlines a IVAO-CZ

Ku příležitosti zahájení spolupráce mezi MY Airlines a IVAO-CZ se dne 17.01.2017 konala zahajovací událost, která dala našim členům okusit, jaké skvělé možnosti se pro ně nyní otevírají. Ačkoliv byl zájem nemalý a již po několika desítkách minut si nebylo téměř kam sednout, na všechny se dostalo. Více o této události a o tom, jak si rezervovat váš let se slevou pro členy IVAO čtěte dále v tomto článku.


Jak již jsme nastínili v našem dřívějším článku, naskytla se výborná příležitost, jak létat nejen doma, ale i na profesionálním simulátoru Boeingu 737NG. Společně s techniky MY Airlines jsme si dali záležet, aby na něm bylo možné létat také online na IVAO, a to bez jakýchkoliv překážek a složitých nastavení. Inu, všichni, kteří dorazili mohou jistě potvrdit, že vše zafungovalo dle očekávání.

  

Celkem se v kokpitu vystřídalo 26 dvoučlených posádek, pro které jsme jako plán letu přichystali nenáročný IFR okruh. Čerstvá posádka nastupovala do stroje v Praze na stání 56 se spuštěnými motory, odkud pojížděli na dráhu 24 přes pojezdovou B. Jelikož jsme po celou dobu konání měli připravené online řídící (kteří mimochodem seděli ve vedlejší místnosti), následovalo po odletu vektorování a následné přístrojové přiblížení ILS na dráhu 24. To dalo přiležitost vyzkoušet si všechny základní sytémy ovládání „sedmtřisedmičky“ a nevytvářelo zbytečné proluky, kdy by se snad posádka mohla nudit.

   

Na některé zkušenější piloty byly v průběhu líčeny nástrahy v podobě drobných závad, na ty nejzkušenější komplexní závady a výpadky celých systémů. Třešínkou na dortu byl požár motoru následovaný kouřem v kokpitu, který doprovázel také beznadějný nářk cestujících v kabině – tedy ostatních, kteří zrovna let sledovali. Nejen to, ale i všechny ostatní lety, můžete zhlédnout v záznamu na FB Live níže.

 

Doporučujeme také reportáž Marka Sedláka, kde najdete další fotografie a video.

A že se chcete proletět? To vlastně není vůbec žádný problém! Pod následujícím odkazem pro vás máme informace, jak se na nějaký termín objednat a jaké zlevněné ceny jsou pro nás k dispozici. Slevy se týkají pouze úterních online večerů a doporučujeme návštěvu ve dvou a více pilotech.


JAK OBJEDNAT ZLEVNĚNÝ LET V MY AIRLINES

(přístupné pouze pro přihlášené uživatele)


Dovolili bychom si poděkovat všem, kteří ten večer dorazili a doufáme, že jste si to užili! Řídící, kteří strávili více jak 8 hodin u radaru a poskytovali své služby nejen nám, ale i všemu ostatnímu provozu, mají náš dík a velký obdiv. A v neposlední řadě chceme poděkovat všem v MY Airlines za tuto neopakovatelnou příležitost a pohostinnost při konání akce.