Levé pozadí

IVAO-CZ létá s MY Airlines

Vážení piloti, příznivci sítě IVAO,

rádi bychom vám představili zajímavou příležitost, se kterou vstupujeme nového roku.


Počátkem prosince jsme navštívili simulátor společnosti MY Airlines. Během této návštěvy jsme měli možnost vyzkoušet téměř vše, co simulátor nabízí. Od standardního letu, pokročilé prvky navigace, řešení drobných závad všemožných systémů, až po nouzové postupy -  například požáru motoru či spouštění za letu. Vyzkoušeli jsme si i manuální řízení během přistání na letiště Samos nebo se pokusili zrekonstruovat přistání na řeku Hudson po několika minutách plachtění. To vše v prostorách laickým okem nerozpoznatelných od skutečného kokpitu letadla Boeing 737NG, a to včetně části kabiny pro cestující, kde nám ochotný personál podával občerstvení a kde, kromě bočních pohledů z oken, je možné také simulovat kouř v kabině a funkční kyslíkové masky pro případ dekomprese. Naše první dojmy byly skvělé a jsme přesvědčeni, že let na tomto simulátoru navodí spokojený úsměv na tváři každého virtuálního pilota.

Je nám proto velkou ctí, že můžeme formou spolupráce tento certifikovaný simulátor kategorie FNTP II Boeingu 737NG zahrnout do našeho virtuálního nebe. V současné chvíli dolaďujeme všechny technické detaily pro připojení simulátoru do sítě IVAO. Těšíme se, že se volací znak MYA737 začne brzy objevovat online.

Rádi bychom Vás zároveň informovali, že první společnou akcí bude přímo zahajovací event příštího roku, který se koná v úterý 17. Ledna 2017 od 16 hodin. Dovolte nám, abychom Vás tímto pozvali právě do prostor společnosti MY Airlines na adrese Vítězná 18 na pražském Újezdě, kde budete moci společně vyzkoušet možnosti simulátoru, poznat se s instruktory, ale třeba i posedět s výbornou kávou v business třídě.

Během tohoto eventu se můžete těšit nejen na dostatečné pokrytí většiny ATC stanovišť, mnoho zábavy, ale i livestream přímo ze simulátoru MY Airlines pro ty, kteří by do Prahy dorazit nemohli.


Dále se roce 2017 můžete těšit na velmi zajímavé ceny v podobě letů právě na certifikovaném simulátoru, kterými budou odměňováni piloti za svou aktivitu na eventech sítě IVAO. Dále se budeme snažit umožnit létání na simulátoru v průběhu našich významných eventů, a především také během online dnů.

Závěrem bychom s velkým potěšením uvedli, že všichni piloti české divize IVAO mohou, v závislosti na svém online náletu a referencích, získat velmi zajímavou slevu na nákup letu na simulátoru MY Airlines. Všechny dostupné informace o simulátoru naleznete na webových stránkách www.myairlines.cz.