Levé pozadí

Kempovací víkend IVAO-CZ 2016

Tak jako v předchozích letech se uskutečnila kempovací akce v autokempu Seč Pláž, neboť jsme si oblíbili tento útulný kemp ležící zhruba na polovině cesty mezi Prahou a Brnem. Letošní ročník byl již čtvrtý v pořadí. Kempování proběhlo od pátku 22. do neděle 24.7.2016. Historie se opakovala taktéž v předpovědi počasí. Dle předpovědí mělo celý víkend propršet, nicméně prognostika nebyla naplněna a počasí vyšlo na jedničku, tedy kromě neděle, kdy začalo pršet. Ještě teď nejspíše někteří suší stany.


Den příjezdu


Na cestu jsme vyrazili s lehkým zpožděním oproti původnímu plánu a tak jsme do kempu dorazili až kolem 15 hodiny, zrovna když sluníčko ukazovalo svoji největší sílu. Na parkovišti před vjezdem do areálu jsme se setkali s Ondrou Horákem a Bárou. Na místě našeho „vyhrazeného prostoru“ již na nás čekalo připravené „velitelské stanoviště“, sloužící též jako ubytovna, skladiště, kuchyně a vlastně vše co si jen můžete, ale i nedokážete představit a samozřejmě také první z osadníků. Michal Vorel, Eliška a Verča. Jelikož jsem byla na této akci poprvé, tak jsem netušila, co přesně mohu očekávat. Mé myšlenky přerušil povel, že se jde stavět stan. Do práce se pustili všichni, kdo měli ruce a nohy. Nakonec se vše zdárně zadařilo a naše „ubikace“ již taktéž byla připravena. Postupně se sjížděli další osadníci, až se náš počet ustálil na čísle 14. Zbytek dne jsme strávili u vody a k večeru opékáním špekáčků při poslechu hudební produkce vedené Petrem Nečesaným a jeho kytarou. Během opékání nám taktéž byla prezentována hra Na upíra. Cílem vylosovaného, anonymního, upíra bylo „povraždit“ a vycucat celý kemp. I když mě se přežít ani odhalit upíra nepodařilo, tak byl následně odhalen v sobotu bystrým zrakem Kelly. Později v noci jsme se dokonce dostali na bruslařský stadion, kde se nám podařilo spatřit světovou hvězdu Martinu Sáblíkovou, alias Matěje Seiferta, který po svém vyčerpávajícím výkonu, a nejspíše i světovému rekordu, dokonce bez zranění, dobruslil až do svého stanu a následně i do spacáku.

Sobota

Ráno jsme se probudili do teplého a slunného dne. Stany se postupně probouzely a osazenstvo vylézalo ze svých brlohů. Jelikož ranní tradice některých jedinců vyžadují teplý nápoj bohů, čtěme kávu, tak vyvstala otázka, jak ohřát vodu. Tohoto úkolu se zhostil Michal, který vymyslel velmi důmyslnou dřevěnou konstrukci nad plameny pekelné a jal její realizace. Byla to takzvaná samo-ohřívací konstrukce, kdy se jejím vlastním hořením voda v hrnci začala pomalu vařit. Všichni si tak přišli na své.


Michalova důmyslná samo-ohřívací konstrukce

Jak sluníčko pomalu stoupalo po obloze, tak svlažení ve vodní nádrži Seč nám přišlo jako velice dobrý nápad. Oblékli jsme tudíž plavky a šli se smočit. Po vyblbnutí nastal čas oběda. V dopoledních hodinách se za námi přijel podívat Marian Janák. Po obědě byla vyhlášena soutěž o medaile. Prvním úkolem bylo vylosovat partnera. Vylosovala jsem si Pata a tak jsem hledala Mata. Ukázalo se, že Mat je právě Marian. Společnými silami jsme se dali do vyplňování leteckého kvízu, který nám provětral mozkové závity. Tím byla první část soutěže za námi. Jelikož jsme se u toho zapotili a slunce pražilo na obloze, tak jsme se rozhodli jít opět vykoupat. Ve vodě jsme se vyblbli na plovoucím ostrůvku skákáním do vody a někteří z nás se byli projet na šlapadlech.
Vědomostně-letecký kvíz

K večeru se pokračovalo v započaté soutěži. Byl to takový napůl pétanque, při kterém jsme se dobře bavili. Slunce pomalu zacházelo za obzor a tak jsme se rozhodli povečeřet. Petr se ujal grilu a stal se tím pádem vrchním šéfkuchařem. Grilovalo se všechno možné. Od párků, přes hovězí, kuřecí až po cuketu. Všechno bylo výborné a bylo vidět, že všichni mlaskají blahem. Během večeře také došlo k vyhlášení výsledků. Já jsem, ačkoliv netuším vůbec jak, skončila na třetím místě, druhý byl Ondra a vítězem se stala Sáblíková, tedy pardon, vlastně Matěj. Po udělení medailí se udělalo skupinové foto, Marian se pomalu vydal na další cesty a většina osazenstva se vydala na večerní procházku k hrázi. V kempu zůstalo pouze stanoviště APP, které vysílačkou kontrolovalo osadníky na cestě. Ačkoliv povolené ztráty byly 5%, tak nikdo nebyl zraněn, ačkoliv se formace špalír trochu rozpadla. Zbytek večera se strávil v hřejivém kruhu kolem ohniště, nicméně k večeru nás vyhnal do stanů počínající déšť.Odpolední pétanque

Den D, tedy oDjezd

Nedělní ráno bylo docela chladné a vlhké. Sice už nepršelo, ale vláha byla cítit všude. Stany naštěstí zůstaly v celku a nikomu v noci ani nekapalo na maják. Nastal opět čas snídaně, již poučeni z minulého rána jsme rychle ohřáli vodu na božské nápoje. Krátce po snídani začaly opět oblohu halit hustější mraky, z kterých začalo pršet. Ačkoliv stany nebyly ještě úplně suché, tak jsme začali balit, abychom vše stihli před příchodem bouřky, kterou jsme bedlivě sledovali na meteoradarech. Většině se to povedlo, jen velitelský stan schytal plnou nálož a všichni, kteří jsme ještě zbyli, byli promočení silnou průtrží během balení. Kdo mohl, tak se převlékl do suchého a vydali jsme se ke svým domovům. Cesta zpátky byla deštivá, kemp nejspíš plakal, že ho opouštíme, už zase.

Závěr

Jelikož jsem se této akce účastnila poprvé, tak jsem byla velice mile překvapena atmosférou, která během víkendu panovala. Líbila se mi soutěž, zpěv u ohně, koupání a spousta dobrého jídla. Zároveň bych tímto chtěla poděkovat těm, jež se jali organizace a kteří si tím zaslouží můj obdiv. Jmenovitě Verča s Eliškou za veškerou přípravu, Michal za jeho křovácké dovednosti u ohně a Petrovi za hudební vložky (Michal byl jeho zdatným pomocníkem, jsou to prostě hvězdy).
Na tento víkend budu vzpomínat ještě hodně dlouho a jsem velice ráda, že jsem se také mohla zúčastnit.


Komentáře účastníků

Petr Nečesaný (CZ-MAC)

Prima víkend s partou skvělých lidí. Hodně koupání, opalování, grilování a vůně uzeného oblečení. Těším se zase za rok !!

Tomáš Pešák

Jelikož jsem byl doteď pravidelným účastníkem, tak jsem věděl, co mě zhruba čeká. Mé představy byly nakonec překonány a musím uznat, že celá akce se postupem času a zkušenostmi z předchozích ročníků posouvá stále více kupředu. Jako tradičně byla skvělá atmosféra a troufnu si říci, že jsme si všichni tento prodloužený víkend užili. Při této příležitosti bych velice rád poděkoval a smekl před všemi, kteří se postarali o organizaci této akce. Doufám, že se opět sejdeme za rok v hojném počtu.

Pavel Pečenka & Míša

Víkend jsme si užili, děkujeme za skvělou organizaci a jídlo a těsíme se zase za rok !

Michelle

Letos jsem se poprvé účastnila IVAO kempování a jsem ráda, že jsem mohla být součástí tak skvělé akce. Organizace naprosto na jedničku, dobře připravená vědomostní hra a parádní večery u ohně s grilovačkou. Děkuji za víkend plný zábavy.

Společná fotografie


(Zleva, Horní řada: Matěj Seifert, Kelly, Michelle, Míša, Pavel Pečenka, Tomáš Pešák, Marian Janák, Sabina Michalcová, Eliška Jiroutová, Lucka, Verča Dřímalová (CZ-PRC), Bára

Dolní řada:Petr Nečesaný (CZ-MAC), Michal Vorel (CZ-ADIR). Ondřej Horák (CZ-DIR))