Levé pozadí

FSEconomy

Vážení piloti,

spousta z Vás to jistě už někdy vyzkoušela, spousta z Vás o tom už slyšela, spousta z Vás o tom ale třeba ještě neví… Řeč je o projektu FSEconomy.

     FSEconomy může zpestřit Vaše virtuální (zejména VFR) létání a najít jeho další smysl. Budete jednoduše i složitě plánovat cíle a trasy Vašich letů, kombinovat osobní a nákladní přepravu, volit ta nejefektivnější letadla a vydělávat virtuální dolary. Za ty si poté budete půjčovat další letadla, tankovat palivo a možná se dostanete i k tomu, že si nakonec budete moci koupit letadlo vlastní. Jak to všechno funguje?

     Nejdříve si budete muset zaregistrovat svůj účet na FSEconomy. Poté, jakmile bude ověřen Váš e-mail a získáte přístup do diskuzního fóra, v kategorii FSE support naleznete vlákno New FSE Game World Account Request, kde si podle vzoru napíšete svoji žádost o zřízení Vašeho nového "herního" účtu. Tento proces je obvykle během jednoho až dvou dní vyřízen a Vy získáte účet, přes který budete ovládat veškerou svoji činnost během Vašeho nového "zaměstnání".

     Aby Váš letecký simulátor dokázal spolupracovat s Vaším osobním účtem, budete potřebovat ještě stáhnout a nainstalovat FSUIPC Client (pro FS9 a FSX) nebo SimConnect Client (pouze pro FSX). Bude to malý prográmek, který vždy spustíte po nalogování se s letadlem na stojánce a tento klient umožní vzájemnou komunikaci simulátor - osobní účet.

     Dále už bude vše na Vás. Vyberete si, odkud byste chtěli letět a podíváte se, jaké zakázky jsou na daném letišti pro Vás k dispozici. Nejspíše zde najdete pasažéry, kteří budou chtít přepravit na různá místa naší země nebo do zahraničí, možná budete moci převézt nějaký náklad. Plánování a provedení letu bude zcela na Vás, Vy se však budete snažit, aby byl Váš let co nejekonomičtější s maximální možnou mírou využití kapacity letadla. Zda poletíte přímo do cílové destinace, nebo po cestě přiberete další pasažéry nebo náklad, to vše si naplánujete sami. Vaším cílem bude samozřejmě vydělat co nejvíce virtuálních peněz, abyste měli z čeho zaplatit pronájem letadla, spotřebované palivo a abyste si mohli vytvářet finanční rezervy pro Vaše další lety.

     Pokud byste nechtěli létat čistě soukromě, založili jsme pro Vás ve FSEconomy leteckou společnost IVAO Czech Division, pro kterou můžete létat. Základnu společnosti jsme postavili na letišti Mladá Boleslav (LKMB), kde pro nás ještě bylo volné místo (věřte, že těch volných míst už zdaleka není dostatek). Krátce poté jsme spojili naše síly se společností Air Morava a díky tomu již nyní působíme na dalších třech letištích, a to Kladno (LKKL), Frýdlant (LKFR) a Moravská Třebová (LKMK). Zde také prodáváme letecké palivo a zajišťujeme údržbové a opravárenské práce.

     Rádi Vás přivítáme mezi sebe a budeme se těšit na společná setkání na našich základnách a ve vzduchu při provádění leteckých prací.

Několik tipů k FSEconomy:
  • - plánujte svoje lety tak, abyste využili co možná nejvíce kapacitu Vámi pronajatého letadla a neutráceli svoje peníze za let "naprázdno"
  • - vybírejte si letadla k pronájmu tak, aby uvezla přesně to, co potřebujete a abyste zbytečně neutráceli za to, že například povezete dva pasažéry letadlem pro 10 osob
  • - nemusíte "ručně" tankovat palivo do Vašeho letadla, FSEconomy klient při spuštění letu upraví množství paliva ve Vašem letadle přesně tak, jak máte letadlo skutečně natankované (plnění palivem se provádí ve Vašem osobním herním účtu)
  • - pečlivě se seznamte s letišti, která v rámci vašich leteckých prací navštívíte, ne na každém letišti lze tankovat palivo, na různých letištích naleznete různé ceny za paliva, opravy a údržbu
  • - svůj let v klientu FSEconomy spouštíte tlačítkem "Start flight"
  • - aby se Vám let správně zalogoval, musíte jej začít a ukončit za použití parkovací brzdy
  • - pomocnou ruku Vám rádi podáme na facebookové skupině IVAO CZ FSEconomy
  • - kompletní uživatelský manuál (v angličtině) naleznete na webu FSEconomy v záložce Support - Documentation

S pozdravem a přáním hodně zábavy

Lukáš Myška, CZ-DIR