Levé pozadí

Always @baw.tour

Přemýšleli jste někdy o tom, udělat na IVAO síti něco jiného, většího, čím se budete lišit od ostatních a třeba tím i přinesete někomu inspirace na další působení na virtuálním nebi?

Tak přesně do něčeho takového se před nedávnem pustil jeden ze členů naší české divize – Jakub Klásek.


     O co konkrétně jde? Po několika absolvovaných letech s nejnovějším letadlem od PMDG (PrecisionManuals.com), Boeingem 777-200LR/F, se rozhodl vytvořit svou vlastní tour. Nazval ji „always @baw. tour“. Název souvisí s předchozí „kampaní“, kdy do screenshotů z Flight Simulatoru X přidával texty a tím i důvody, proč létat právě s British Airways (jeden takový si můžete prohlédnout třeba zde).

     Od původního plánu, kdy trasa měla vést kolem Zeměkoule se nakonec upustilo (z důvodů špatné dostupnosti scenerií mimo Evropu), avšak vzdálenost, která bude zaletěna se příliš nezměnila.

     Letoun s volacím znakem BAW777 se tedy vydává ze základny British Airways na letišti Heathrow, London. Na cestě ho čeká celkem 5 jednotlivých destinací - Zürich, Dubai, Maledivy, Singapore a Melbourne. Při této trase uletí celkem 9 873 námořních mil. Zpáteční cesta však bude trochu jiná a zároveň vcelku jedinečná. Jedná se totiž o přímý přelet mezi koncovým letištěm Melbourne a počátečním London Heathrow. A čím, že je jedinečná? Trasa závěrečného letu má 9 204 námořních mil, což sahá téměř k maximálnímu doletu zvoleného letadla (B772). Bude trvat přibližně 19,5 hodiny reélného času. Pokud se nevyskytnou žádné technické potíže, bude tento závěrečný let streamován přes portál Twitch.tv.

     Chcete-li získat další informace o této tour, koukněte se na následující webové stránky, kde bude také zveřejněn případný odkaz na stream závěrečného letu. Podpořte Kubu sdílením tohoto skromnějšího projektu mezi další veřejnost a hlavně spolu s ním doufejme, že nám někde – vlivem špatného počasí – po cestě nespadne...

Odkaz na web: http://alwaysbawtour.weebly.com/

Facebook: https://www.facebook.com/alwaysbawtour

S pozdravem,

Lukáš Myška, CZ-DIR